تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی
_

تزریق بوتاکس

و کاربردهای آن در پزشکی زیبایی

بسیاری از فعالیت‌ها و احساسات ما به‌کمک حرکات عضلات صورت‌مان شکل می‌گیرند: لبخند زدن، اخم کردن، غذا خوردن، فکر کردن، خوابیدن و … حرکت‌های ناچیز این ماهیچه‌ها در ترکیب با عوامل محیطی، در طی سال‌ها باعث ایجاد و عمیق‌تر شدن چین و چروک‌های مختلف روی صورت می‌شوند. گذشت زمان و عدم‌رسیدگی به این خطوط، آنها را عمیق‌تر می‌کند و علائم خستگی و پیری در چهره ما پررنگ‌تر می‌شوند.

جالب است بدانید علاوه بر جوان‌سازی پوست، از تزریق بوتاکس برای درمان برخی بیماری‌های عصبی عضلانی و مرتبط با درد نیز استفاده می‌شود.

بوتاکس از باکتری کلستریدیوم‌بوتولینوم تولید شده‌است. این باکتری، نوروتوکسین به نام توکسین بوتولینم تولید می‌کند. نوروتوکسین‌ها سیستم عصبی را هدف قرار داده و با جلوگیری از پیام‌رسانی بین سلول عصبی و ماهیچه، باعث فلج عضلانی می‌شوند. استفاده از غلظت‌های کم این ماده، نتایج پزشکی و زیبایی قابل‌توجهی را به دنبال دارد.

_

نحوه عملکرد بوتاکس

_

توکسین‌های بوتولینوم مانند بوتاکس‌های موقتی انتقال سیگنال‌های عصبی به ماهیچه‌ها را بلوکه می‌کنند. در نتیجه ماهیچه‌ها نمی‌توانند منقبض شوند؛ این ماهیچه‌ها ضعیف و یا فلج می‌شوند. این تاثیر می‌تواند ماه‌ها ادامه داشته باشد. عضله‌ای که تزریق بوتاکس روی آن انجام می‌گیرد بستگی به ناحیه‌ای از صورت دارد که به‌خاطر آن تحت درمان قرار گرفته‌اید. در طی یک جلسه می‌توان چندین ناحیه را درمان کرد. برای آمادگی پیش از تزریق بوتاکس، رعایت این موارد ضروری است:

  • خودداری از مشروبات الکلی ۴۸ ساعت قبل
  • اعلام بارداری و آلرژی‌ها به پزشک
تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی
تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی

تزریق فیلر لب

تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی

تزریق فیلر خط خنده

تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی

تزریق فیلر زیرچشم

_

خطرات و عوارض بوتاکس

_

بسیاری از سالن‌های زیبایی طیف وسیعی از درمان‌های غیرجراحی مانند میکرودرم ابریژن (microdermabrasion)، لایه‌برداری و اقدامات زیبایی جزئی مانند بوتاکس، پرکننده‌های پوستی و لیزر موهای زائد را ارائه می‌دهند. اما بسیاری از کسانی که این درمان‌ها را انجام می‌دهند، مهارت کافی را ندارند و اغلب از خطرات مرتبط با آن‌ها آگاه نیستند. اگر در طی انجام این فرایندها مشکلی پیش بیاید، می‌تواند تأثیر مخربی بر زندگی شما بگذارد و زیبایی و سلامت شما را به خطر بیندازد.

 آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟ 

اکثر افراد در حین تزریق بوتاکس درد خفیفی را تجربه می‌کنند. اگر در ناحیه حساسی از بدن تزریق بوتاکس انجام شود، مثل کف دست یا کف پا، مواد بی‌حس‌کننده برای کاهش درد احتمالی بکار برده می‌شود.

تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی

قدم اول

مشاوره پزشکی

مشاوره با پزشک
درمان اولیه با مشاوره شروع می‌شود؛ در طی مشاوره، دکتر طباطبایی ناحیه مورد نظر شما را بررسی کرده و سوابق پزشکی‌تان را مرور می‌کند.

قدم سوم

بی حسی

بی حسی
اکثر بیماران در حین تزریق دردی را احساس نمی‌کنند، ولی بی‌حس کننده‌های موضعی و یخ برای کاهش دردهای احتمالی بکار برده می‌شود.

قدم دوم 

آماده سازی و پاکسازی پوست

آماده سازی و پاکسازی پوست
پس از مشورت با دکتر طباطبایی در مراجعه اول در مورد برنامه درمانی خود، محل موردنظر برای تزریق بوتاکس آماده‌سازی و پاکسازی می‌‌شود.

قدم آخر

تزریق

تزریق بوتاکس
برای تزریق بوتاکس به داخل پوست یا ماهیچه از سوزن‌های کوچکی استفاده می‌کنند. تزریق بوتاکس حداکثر 30 دقیقه طول می‌کشد.
_

چگونگی انجام و میزان ماندگاری تزریق بوتاکس

بعد از عمل، بر روی ناحیه تزریق شده یخ گذاشته می‌شود تا از ورم احتمالی جلوگیری شود. بعد از درمان، می‌توانید همه‌ فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهید و نیاز به استراحت نیست. همه فعالیت‌های روزمره بعد از بوتاکس می‌تواند ادامه داشته باشد، مگر اینکه پزشک توصیه دیگری داشته باشد.

نتایج بوتاکس بعد از 2 الی 3 روز قابل مشاهده است. البته نتیجه مطلوب بعد از 2 الی 3 هفته به‌دست می‌آید. بوتاکس‌های استاندارد 3 الی 6 ماه ماندگاری دارند. البته بر اساس روش زندگی و ژنتیک افراد این دوران افزایش و یا کاهش پیدا می‌کند. برای کسانی که ورزش سنگین انجام می‌دهند و یا در محیط‌های گرم زندگی می‌کنند، ماندگاری بوتاکس کاهش پیدا می‌کند.

_

بایدها و نبایدهای بعد از تزریق بوتاکس

_

بایدهای بعد از تزریقنبایدهای بعد از تزریق
بر روی نواحی که بعد از تزریق بوتاکس دچار ورم و یا قرمزی شده‌اند، یخ بگذارید.ناحیه تحت درمان را به مدت 24 ساعت ماساژ یا مالش ندهید.
در صورت وجود مشکل با پزشک تماس بگیرید.4 ساعت پس از تزریق از خوابیدن خودداری کنید.
صورت خود را به آرامی ورزش دهید.به مدت 24 ساعت از آرایش صورت خودداری کنید.
می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهید.تا 36 ساعت از حمام آب گرم نگیرید.
تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی
_

تزریق بوتاکس در مجموعه دکتر طباطبایی چه مزیت‌هایی دارد؟

_

تغییرات ناشی از بالا رفتن سن، افتادگی پوست و خطوطی که روی آن ظاهر می‌شوند، باعث پایین آمدن اعتماد بنفس و ناراحتی ما می‌شوند. تزریق بوتاکس یکی از روش‌های مؤثر برای مقابله با این علائم و بازیابی جوانی پوست در کمترین زمان است.

بازیابی زیبایی طبیعی

قابلیت اثرگذاری بر چین و چروک‌های پوستی باعث می‌شود تزریق بوتاکس کارایی‌های بسیاری در جوان‌سازی پوست داشته باشد و جذابیت طبیعی پوست شما را بازگرداند

نتایج فوری و ماندگار

دلیل انتخاب بوتاکس برای بسیاری از افراد، تأثیرگذاری سریع و مداوم آن است. به‌فاصله چند روز از تزریق، آثار مثبت بوتاکس قابل‌مشاهده است و نتایج آن ماه‌ها ماندگاری دارد

تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی

سریع و غیرتهاجمی

یک جلسه تزریق بوتاکس معمولا کمتر از 30 دقیقه طول می‌کشد. از آنجا که تزریق بوتاکس غیرجراحی است و تنها با تزریق انجام می‌شود، نیازی به دوره نقاهت ندارد

قابلیت برنامه‌ریزی

تزریق بوتاکس توسط پزشک مجرب، به شما اجازه می‌دهد تا جایی که می‌خواهید آن را انجام دهید. می‌توانید انتخاب کنید نواحی مختلف صورت با چه اولویت‌هایی درمان شوند

آشنایی با

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

_
تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی
_

درباره دکتر طباطبایی

دکتر طباطبایی، یکی از پزشکان پیشرو و موفق در ارائه انواع پروسه‌های زیبایی و جوان‌سازی در ارومیه، مطابق با متدها و تکنیک‌های روز ارائه‌شده در برترین کلینیک‌های آمریکا و اروپاست و تا به امروز موفق به ارائه انواع خدمات پوست و مو به هزاران مراجعه‌کننده شده است.

نمونه‌کارهای تزریق بوتاکس در مجموعه دکتر طباطبایی

تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
تزریق بوتاکس, تزریق بوتاکس, مجموعه دکتر طباطبایی بعد

لطفاً دقت داشته باشید!

 

همگام با افزایش محبوبیت تزریق بوتاکس، متأسفانه افراد و مراکز بسیاری اقدام به تزریق این مواد در سالن‌های زیبایی، مراکز فاقد مجوز، و حتی در خانه می‌کنند. اگر قصد انجام این کار را دارید، لازم است در انتخاب محل انجام آن، مواد مورد استفاده، و توانایی و تخصص فرد مربوطه اطلاعات کافی کسب کنید زیرا موارد فراوانی از بروز عوارض شدید و گاه غیرقابل‌بازگشت در پی تزریق توسط افراد متفرقه وجود دارد.

مراجعه به پزشک مجرب و معتبر در بوتاکس

انجام تزریق بوتاکس در محیط پزشکی و بهداشتی

با تجربه بودن ارائه‌دهنده خدمات در نوع بوتاکس

تهیه مواد بوتاکس از ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی

نو بودن بسته‌بندی بوتاکس و سرنگ برای تزریق

استفاده از بوتاکس با تاییدیه سازمان غذا و دارو