مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی
_

مزوتراپی مو

کمک به رشد مجدد موها و توقف ریزش مو

مزوتراپی برای ترمیم موهای افرادی که ریزش مو دارند و یا با نازک‌شدن مو مواجه هستند مزایای فراوانی در رشد مجدد موها دارد. در صورت انجام اصولی مزوتراپی، بیشتر افراد توقف فوری ریزش مو را تجربه می‌کنند. سه دلیل اصلی ریزش مو یعنی عدم‌تعادل هورمونی، کاهش جریان خون و کمبود برخی مواد مغذی، توسط فرمولاسیون خاص مزوتراپی مورد هدف قرار می‌گیرند.

مزوتراپی یک روش کم‌تهاجمی است که در سال 1952 توسط دکتر فرانسوی، میشل پیستور برای تسکین درد ایجاد شد. در این روش، یک مخلوط با ترکیبات ویژه به پوست سر تزریق می‌شود. این ترکیبات باعث تحریک بازسازی سلول‌های ناحیه تزریق‌شده می‌شود.

با گذشت سال‌ها، مزوتراپی به یک اقدام ضروری در زمینه پزشکی زیبایی تبدیل شده است و از آن برای کاهش بافت چربی در نواحی خاص، از بین بردن سلولیت، سفت کردن پوست، تغییر شکل بدن، از بین بردن خال و اسکار، و جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شود.

_

زمان استفاده از مزوتراپی و مزایای آن

_

در مزوتراپی ترکیباتی به پوست سر تزریق می‌شود که رشد موها را تحریک کرده و ریزش مو را کاهش می‌دهد. ترکیبات موجود در مایع تزریق شده عمدتاً داروهای ضد التهاب، ویتامین‌ها، ومواد مغذی یا پلاسمای غنی از پلاکت است. مزوتراپی برای موارد زیر استفاده می‌شود:

  • موهای ضعیف و ریزش‌آن
  • ریزش به دلایل ژنتیکی
  • موهای آسیب‌دیده و رشد کند

در طول فرایند، مقدار کمی از محلول مزوتراپی مستقیما به پوست سر تزریق می‌شود. برخلاف داروهای خوراکی که باید از دستگاه گوارش عبور کنند و سپس جذب خون شوند، محلول مزوتراپی مستقیماً به داخل فولیکول مو تزریق می‌شود. این روش، تاثیر مزوتراپی را چندین برابر می‌کند و نتایج موثرتری را نسبت به داروهای خوراکی و ترکیباتی که به‌طور موضعی استفاده می‌شوند، دارد.

مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی
مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی

PRP مو

مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی

فیلر مو

مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی

لیزر موهای زائد

_

آیا مزوتراپی درد و عوارض دارد؟

_

قبل از انجام مزوتراپی، از مسکن و کرم بی‌حس‌کننده بر روی پوست استفاده می‌شود تا حداکثر راحتی برای بیمار فراهم شود. با این حال، بیمار با توجه به آستانه تحمل خود ممکن است مقدار کمی درد و سوزش احساس کند. نوک سوزن‌های مورد استفاده برای مزوتراپی نازک و کوتاه است.

مزوتراپی اگر توسط پزشک ماهر و متخصص انجام شود عوارض بسیار کمی دارد. خارش ناشی از ادم و واکنش های آلرژیک به ندرت دیده می‌شود. عوارض جانبی که ممکن است مشاهده شود عبارتند از:

  • درد یا خارش
  • حساسیت یا قرمزی
  • تورم یا کبودی
  • برجستگی یا جوش
مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی

1

محصولات مراقبتی
استفاده از محصولات توصیه‌شده برای مراقبت از پوست سر

3

سیگار و مشروبات الکلی
کاهش مصرف سیگار و مشروبات الکلی قبل و بعد از درمان

2

پرهیز از گرما
عدم‌استفاده از سونا و یا برنزه کردن

4

توصیه پزشک
پیروی از توصیه‌های پزشک
_

توصیه‌های پس از مزوتراپی و زمان مشاهده نتیجه

افراد در همه سنین می‌توانند از مزوتراپی استفاده کنند. برخلاف PRP، افرادی که بیماری خود-ایمنی دارند نیز می‌توانند مزوتراپی انجام دهند. مزوتراپی برای افراد مبتلا به سرطان و دیابت و خانم‌ها در دوران شیردهی توصیه نمی‌شود. اگر قصد انجام مزوتراپی دارید، حتماً پزشک را در مورد شرایط جسمانی خود و داروهایی که مصرف می‌کنید مطلع سازید.

یک ماه بعد از کاشت مو، به مدت 8 تا 12 ماه لازم است تا مزوتراپی انجام شود. تعداد جلسات بستگی به تصمیم پزشک و داروهای مصرفی دارد. تعداد دفعات استفاده از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اگر مزوتراپی در یک کلینیک مناسب و توسط پزشک مجرب و حرفه‌ای انجام شود، نتایج موفقیت‌آمیزی حاصل می‌شود.

_

مزوتراپی مو در مجموعه دکتر طباطبایی چه مزیت‌هایی دارد؟

_

مزوتراپی یک روش مفید برای مقابله با ریزش موی با الگوی مردانه و زنانه است که در صورت انجام با نظارت پزشک، می‌تواند ترکیبات مورد نیاز برای تسریع رشد موها را فراهم کند.

بدون درد

با استفاده از ترکیبات بی‌حسی مورد استفاده توسط دکتر طباطبایی، درد و ناراحتی بسیار کمی را در طی مزوتراپی و پس از اتمام آن احساس خواهید کرد

کنترل ‌دی‌هیدروتستوسترون

یکی از علل ریزش مو با الگوی مردانه، تولید بیش از اندازه ‌دی‌هیدروتستوسترون (DHT) است که موجب کاهش دوره زندگی مو و تشدید ریزش می‌شود. ترکیبات مزوتراپی قادر به خنثی‌سازی DHT اضافی هستند

مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی

تقویت پوست سر

یکی از مزایای جانبی مزوتراپی، کمک به بازسازی سلول‌های پوست سر است. تزریق این مواد به پوست سر، تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند و علاوه بر فولیکول‌های مو، پوست سر را نیز بهبود می‌بخشد

بهبود سریع

اگرچه مزوتراپی در طی هفته‌ها و ماه‌ها انجام و تکمیل می‌شود، نقاهت و بهبودی پس از هر جلسه به سرعت انجام می‌گیرد و نتایج آن به‌فاصله‌ی چند هفته قابل‌مشاهده است

آشنایی با

مراقبت‌های قبل و بعد از مزوتراپی مو

_
مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی
_

درباره دکتر طباطبایی

دکتر طباطبایی، یکی از پزشکان پیشرو و موفق در ارائه انواع پروسه‌های زیبایی و جوان‌سازی در ارومیه، مطابق با متدها و تکنیک‌های روز ارائه‌شده در برترین کلینیک‌های آمریکا و اروپاست و تا به امروز موفق به ارائه انواع خدمات پوست و مو به هزاران مراجعه‌کننده شده است.

نمونه‌کارهای مزوتراپی مو در مجموعه دکتر طباطبایی

مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
مزوتراپی مو, مزوتراپی مو, مجموعه دکتر طباطبایی بعد

لطفاً دقت داشته باشید!

 

همگام با افزایش محبوبیت مزوتراپی مو، متأسفانه افراد و مراکز بسیاری اقدام به ارائه این خدمات در سالن‌های زیبایی، مراکز فاقد مجوز، و حتی در خانه می‌کنند. اگر قصد انجام این کار را دارید، لازم است در انتخاب محل انجام آن، مواد مورد استفاده، و توانایی و تخصص فرد مربوطه اطلاعات کافی کسب کنید زیرا موارد فراوانی از بروز عوارض شدید و گاه غیرقابل‌بازگشت در پی انجام توسط افراد متفرقه وجود دارد.

مراجعه به پزشک مجرب و معتبر در مزوتراپی مو

انجام مزوتراپی مو در محیط پزشکی و بهداشتی

با تجربه بودن ارائه‌دهنده خدمات در مزوتراپی مو

تهیه ابزارهای مورد استفاده از مراکز تجهیزات پزشکی

نو بودن بسته‌بندی سوزن و ابزار برای مزوتراپی

انجام تمامی مراحل مزوتراپی تحت نظر پزشک