prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی
_

PRP صورت

پلاسمای غنی از پلاکت برای جوان‌سازی صورت

پلاسمای غنی از پلاکت، پلاسمای خون تغلیظ شده است که پلاکت آن 3 تا 4 برابر بیشتر از پلاکت موجود در رگ‌های‌خونی است. علاوه بر این، حاوی فاکتور رشد مشتق‌شده از پلاکت (PDGF)، فاکتور رشد اندوتلیال عروقی (VEGF)، فاکتور رشد تبدیل‌کننده (TGF) و سایر پروتئین‌های فعال زیستی است که به جوان‌سازی پوست کمک می‌کنند.

 PRP یا پلاسمای غنی از پلاکت با داشتن فاکتورهای رشد و تحریک تولید کلاژن، شرایط را برای بهبود حداکثری فراهم می‌کند. PRP یک جایگزین عالی برای کسانی است که به دنبال بهبودی طبیعی پوست خود، بدون انجام روش‌های تهاجمی هستند. 

در روش PRP از پلاسمای خودِ فرد برای تحریک تولید کلاژن و مهاجرت سلولی استفاده شده و باعث از بین بردن خطوط، چین و چروک‌ها می‌شود. نتایج حاصل از درمان PRP طبیعی و ظریف به‌نظر می‌رسند و دو سال ماندگاری دارند. علاوه بر این، PRP یک روش کم‌تهاجمی است و هیچ خطر جدی یا واکنش آلرژیک برای فرد ندارد و برای درمان تقریباً هر ناحیه از بدن، بدون ایجاد عوارض جانبی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای افرادی که نمی‌خواهند از فیلرهای تزریقی استفاده کنند، PRP روش مناسبی است.

_

عملکرد PRP پوست و مزایای آن

_

هنگامی که PRP به پوست تزریق می‌شود، فاکتورهای رشد توسط پلاکت‌ها ترشح می‌شوند. این فاکتورها باعث بهبودی و تحریک تولید کلاژن توسط بدن می‌شوند. کلاژن که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود، دلیل اصلی جوان و شاداب ماندن صورت است. در طول فرآیند افزایش سن، کلاژن کمتری تولید می‌شود و باعث کاهش حجم صورت، و ایجاد خطوط و چین‌و‌چروک‌ها می‌گردد. PRP با تحریک تولید کلاژن، به تقویت رنگ پوست، بهبود جای‌زخم، بهبود بافت پوست و در نتیجه داشتن پوستی سالم، شاداب، انعطاف‌پذیر و هیدراته کمک می‌کند. فواید اصلی PRP صورت عبارت است از:

prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی
prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

PRP مو

prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

تزریق فیلر لب

prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

لیزر موهای زائد

_

محدودیت‌ها و عوارض احتمالی PRP صورت 

_

معمولاً اکثر افراد برای انجام این روش درمانی واجد شرایط هستند، اما استثناهایی وجود دارد که مانع از انجام آن می‌شوند.PRP ممکن است روش مناسبی برای شما نباشد اگر: بیماری‌های پوستی خاصی مانند اگزمای صورت یا روزاسه داشته باشید، در سال گذشته تحت درمان تابشی پوست قرار گرفته‌اید، شکاف یا سوختگی بر روی پوست خود دارید، در دوران بارداری هستید، آکنه فعال دارید که منجر به ایجاد اسکار می‌شود، در حالت عادی زخم‌‌هایتان به آهستگی بهبود پیدا می‌کند، در انعقاد خون مشکل دارید که نیازمند مصرف رقیق‌کننده‌های خون است، و یا مبتلا به سایر بیماری‌های خونی هستید. برخی از عوارض جانبی نادر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • لایه‌برداری خفیف
  • کبودی اطراف چشم یا دهان

از آنجایی که PRP حاوی اجزای سازنده کلاژن و رشد سلولی است، عوارض جانبی پس از این درمان بسیار خفیف است. پوست ممکن است بلافاصله پس از تزریق احساس سفتی، کمی قرمزی و گرمی کند، اما معمولا بین 4 تا 6 روز کاملاً از بین می‌رود.

prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

قدم اول

خون‌‌گیری

خون‌گیری
ابتدا مانند آزمایش خون معمول، از فرد خون گرفته می‌شود.

قدم سوم

آماده سازی

آماده‌سازی
پلاسمای غنی از پلاکت جداسازی می‌شود و دوباره سانتریفیوژ شده تا آماده تزریق شود.

قدم دوم

سانترفیوژ

سانترفیوژ
سپس نمونه در دستگاه سانتریفیوژ به مدت 8-10 دقیقه چرخانده می‌شود.

قدم چهارم

تزریق

تزریق
در طی فرآیند سانتریفیوژ، سلول‌ها در سطح بالایی لوله آزمایش قرار می‌گیرند، فیبرین همراه با پلاسمای غنی از پلاکت‌ استخراج شده و به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود.
_

فرایند انجام PRP صورت و مدت‌زمان مشاهده نتیجه

بلافاصله بعد از تزریق PRP، سلول‌های جدیدی برای بهبود لایه‌ سطحی پوست تولید می‌شوند. نتایج بین 6 تا 12 هفته پس از درمان قابل مشاهده هستند و تداوم بهبودی تا یک سال ادامه دارد و نتایج می‌تواند تا 18 ماه دوام داشته باشد.

محققان دریافته‌اند که اکثر افرادی که به نتایج مطلوب می‌رسند 3 جلسه درمانی یا بیشتر را طی می‌کنند. این یعنی که شما باید 3 بار یا بیشتر به مطب پزشک بروید تا خون‌گیری، درمان، و تزریق مجدد به پوست انجام شود. برخی از متخصصان پوست برای این‌که به نتایج بهتری دست یابید، تزریق فیلر را همراه با PRP انجام می‌دهند. ترکیب این دو روش باهم نتایج مؤثرتر و سریع‌تری را به همراه دارند.

_

PRP صورت در مجموعه دکتر طباطبایی چه مزیت‌هایی دارد؟

_

از PRP برای احیای سلول‌های آسیب‌دیده، و همچنین کمک به تولید سلول‌های جدید در بخش‌های مختلف بدن می‌توان استفاده کرد. بکارگیری این روش توسط یک پزشک مجرب می‌تواند مزایای قابل‌توجهی برای پوست شما داشته باشد.

درمان نقاط حساس و دشوار

یکی از مزایای تزریق PRP، جوان‌سازی نقاط حساسی از بدن مانند پوست زیر چشم است که روش‌های زیبایی دیگر مانند لیزر در آنها قابل‌استفاده نیستند.

درمان کاملا طبیعی

در PRP از هیچ مکمل مصنوعی یا دارویی استفاده نمی‌شود و تنها از ترکیبات موجود در خون خودِ شما بهره می‌برد. بدین‌ترتیب استفاده از این روش فارغ از هرگونه خطر آلرژی است.

prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

نتایج بلندمدت

بهبودی ناشی از PRP معمولا 3 الی 4 هفته پس از تزریق به‌دست می‌آید و در صورت انجام توسط یک پزشک باتجربه، معمولا تا 18 ماه ماندگاری دارد.

کاربردهای وسیع

از روش PRP می‌توان برای رفع انواع عوارض و بازیابی زیبایی نقاط مختلفی از پوست استفاده کرد: رفع اسکار آکنه، کمک به رفع خطوط و چروک‌ها، تحریک تولید کلاژن و غیره.

آشنایی با

مراقبت‌های بعد از PRP صورت

_
prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی
_

درباره دکتر طباطبایی

دکتر طباطبایی، یکی از پزشکان پیشرو و موفق در ارائه انواع پروسه‌های زیبایی و جوان‌سازی در ارومیه، مطابق با متدها و تکنیک‌های روز ارائه‌شده در برترین کلینیک‌های آمریکا و اروپاست و تا به امروز موفق به ارائه انواع خدمات پوست و مو به هزاران مراجعه‌کننده شده است.

نمونه‌کارهای PRP صورت در مجموعه دکتر طباطبایی

prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
prp صورت ارومیه, PRP صورت, مجموعه دکتر طباطبایی بعد

لطفاً دقت داشته باشید!

 

همگام با افزایش محبوبیت PRP صورت، متأسفانه افراد و مراکز بسیاری اقدام به این کار در سالن‌های زیبایی و مراکز فاقد مجوز می‌کنند. اگر قصد انجام این کار را دارید، لازم است در انتخاب محل انجام آن، مواد مورد استفاده، و توانایی و تخصص فرد مربوطه اطلاعات کافی کسب کنید زیرا موارد فراوانی از بروز عوارض شدید و گاه غیرقابل‌بازگشت در پی تزریق توسط افراد متفرقه وجود دارد.

مراجعه به پزشک مجرب و معتبر در PRP صورت

انجام PRP در مراکز پزشکی و کاملا بهداشتی

با تجربه بودن ارائه‌دهنده خدمات در انجام PRP

تهیه ابزارهای مورد استفاده از ارائه‌دهندگان معتبر

نو بودن بسته‌بندی سوزن و ابزار برای PRP صورت

استفاده از تجهیزات معتبر و دارای تأییدیه