, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی
_

تزریق چربی صورت

افزایش حجم طبیعی صورت با تزریق چربی برداشته‌شده از بدن شما

پیوند چربی، که انتقال چربی به صورت یا تزریق چربی نیز شناخته می‌شود، یک روش زیبایی است که برای کاهش علائم پیری صورت با استفاده از سلول‌های چربی طراحی شده است. در روند طبیعی افزایش سن، حجم صورت کاهش پیدا می‌کند و گونه‌ها گودافتاده و توخالی به نظر می‌رسند. چین و چروک‌ها نیز می‌توانند برجسته‌تر شوند و ممکن است گودافتادگی در امتداد خط فک ایجاد شود. پیوند چربی با استفاده از سلول‌های بنیادی چربی، یک درمان موثر برای جوان‌سازی صورت، بازگرداندن حجم از دست‌رفته در صورت، تحریک کلان‌سازی و همچنین صاف کردن ظاهر خطوط و چین‌های صورت است.

از تزریق چربی برای قسمت‌های مختلفی از بدن مثل صورت، گردن، دست‌ها، ران، باسن، ساق‌پا، مچ‌پا و اطراف دهان (خط لبخند و خط فک) استفاده می‌شود.

_

مزایای تزریق چربی به صورت

_

تزریق چربی یک روش همه‌کاره است که با توجه به نیازهای هر فرد، برای دستیابی به نتیجه مطلوب و زیباتر شدن استفاده می‌شود.به طور کلی تزریق چربی در موارد زیر استفاده می‌شود:

  • رفع کاهش حجم گونه، لب، فک و گردن
  • رفع کاهش حجم در اطراف دهان و خط خنده
  • رفع چین‌های عمیق از بینی تا طرفین دهان (خطوط ماریونت)
  • بهبود نواحی فرورفته زیر چشم و اطراف آن
  • رفع چروک‌های صورت، و جای زخم در صورت
  • برطرف کردن کاهش حجم دست‌ها به دلیل پیری

پیوند چربی صورت نتایج بسیار طبیعی و طولانی خواهد داشت. در این روش چربی بدن خود فرد از یک ناحیه غنی از چربی از طریق لیپوساکشن برداشته می‌شود تا با تزریق در نواحی مورد نظر، افزایش حجم طبیعی در صورت ایجاد کند. چربی برداشت شده قبل از تزریق، خالص‌سازی می‌شود و استفاده از بافت چربی خود فرد احتمال هرگونه خطر واکنش آلرژیک را از بین می‌برد. در اغلب موارد، تزریق چربی با سایر روش‌های تقویتی مانند جراحی پلک یا لیفت صورت ترکیب می‌شود تا به جوان‌سازی جامع‌تری دست یابند.

, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی
, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

لیزر موهای زائد

, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

تزریق فیلر لب

, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

لیفت صورت با نخ

_

پیوند چربی برای چه‌کسانی مناسب است؟

_

نتایج حاصل از تزریق چربی به صورت، ماندگاری بیشتری از سایر روش‌های جوان‌سازی و فیلرهای پوستی دارد. پیوند چربی صورت معمولاً برای افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند این موارد را برطرف کنند:

, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

قدم اول

بی‌حسی

بی‌حسی
ابتدا برای کاهش درد از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

قدم سوم

سانتریفیوژ چربی

سانترفیوژ چربی
در مرحله بعد، چربی سانتریفیوژ می‌شود و چربی اضافی و خون از نمونه جداسازی می‌شود تا فقط سلول‌های بنیادی و چربی به محل موردنظر تزریق شود.

قدم دوم

استخراج چربی

استخراج چربی
سپس از یک لوله بسیار نازک به نام کانولا برای استخراج چربی از ناحیه‌ای از بدن که مقدار کافی بافت چربی اضافی دارد، استفاده می‌شود.

قدم چهارم

تزریق چربی

تزریق چربی
نمونه موردنظر پس از تزریق به دلیل حضور سلول‌های بنیادی فرورفتگی‌ها و گودافتادگی‌ها را پُر کرده و با از بین‌بردن چین و چروک‌ها، صورت را صاف‌تر و حجیم‌تر می‌کند.
_

فرایند و ماندگاری تزریق چربی صورت

نتیجه نهایی این پروسه، پس رفع تورم آشکار می‌شود. ماندگاری چربی تزریق شده به روش مورد استفاده و محل تزریق آن به صورت بستگی دارد. این روش در گونه‌ها و زیر چشم‌ها 40 تا 60 درصد ماندگاری دارد اما در نواحی متحرک مانند لب‌ها، ماندگاری آن کمتر است. یکی از مزایای اصلی انتقال چربی به صورت این است که نتایج آن، زمان بیشتری باقی می‌ماند و اکثر افراد جوان‌سازی طولانی‌مدت را تجربه می‌کنند.

ممکن است تورم، کبودی و درد در ناحیه‌ای که چربی برداشته شده و ناحیه‌ای که تزریق انجام گرفته وجود داشته باشد. برای به حداقل رساندن درد، پزشک داروهای ضددرد تجویز می‌کند تا در صورت نیاز از آنها استفاده شود. برای جلوگیری از عفونت، آنتی‌بیوتیک نیز تجویز می‌شود که باید طبق دستور پزشک مصرف شود.

مراقبت‌های مورد نیاز برای گرافت چربی

 

انتقال چربی نوعی جراحی زیبایی است که با انتقال چربی از یک قسمت بدن به قسمت دیگر همراه است. این نوع انتقال…

_

تزریق چربی صورت در مجموعه دکتر طباطبایی چه مزیت‌هایی دارد؟

_

پیش از توصیه به انجام تزریق چربی، دکتر طباطبایی تاریخچه پزشکی و آناتومی صورت شما را بررسی خواهد کرد تا راهکار ایده‌آل جوان‌سازی را مطابق با وضعیت و انتظارات شما پیشنهاد کند.

پر کردن چروک‌ها

کاهش حجم بافت در بخش‌های مختلف بدن با گذشت زمان، یکی از علل بروز چین‌و‌چروک پوستی است. بازیابی حجم اولیه با تزریق چربی، موجب کاهش این چروک‌ها و بهبود پوست آن ناحیه می‌شود

ماندگاری فوق‌العاده

در مقایسه با تزریق‌های دیگر در نواحی مختلف صورت، که معمولا به‌طور متوسط دو سال دوام دارند، نتایج تزریق چربی علاوه بر طبیعی بودن، تا سال‌ها تداوم دارد

, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

حداقل احتمال آلرژی

در تزریق مواد مصنوعی، احتمال کمی وجود دارد که واکنش آلرژیک ایجاد شود -خصوصاً اگر در مراکز غیرمعتبر انجام شود. اما در تزریق چربی، به‌دلیل استفاده از چربی گرفته‌شده از بدن شما، این احتمال بسیار کمتر است

جوان‌سازی غیر‌تهاجمی

گزینه‌های متعددی برای دستیابی به پوست زیباتر و جوان‌تر وجود دارد؛ اما جراحی و دیگر گزینه‌های تهاجمی، دوره نقاهت طولانی‌تر و احتمال واکنش آلرژیک و عفونت بیشتر دارند

آشنایی با

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق چربی صورت

_
, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی
_

درباره دکتر طباطبایی

دکتر طباطبایی، یکی از پزشکان پیشرو و موفق در ارائه انواع پروسه‌های زیبایی و جوان‌سازی در ارومیه، مطابق با متدها و تکنیک‌های روز ارائه‌شده در برترین کلینیک‌های آمریکا و اروپاست و تا به امروز موفق به ارائه انواع خدمات پوست و مو به هزاران مراجعه‌کننده شده است.

نمونه‌کارهای تزریق چربی صورت در مجموعه دکتر طباطبایی

, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
, تزریق چربی صورت, مجموعه دکتر طباطبایی بعد

لطفاً دقت داشته باشید!

 

همگام با افزایش محبوبیت تزریق چربی صورت، متأسفانه افراد و مراکز بسیاری اقدام به تزریق آن در سالن‌های زیبایی و برخی مراکز فاقد مجوز می‌کنند. اگر قصد انجام این کار را دارید، لازم است در انتخاب محل انجام آن، محیط و مواد مورد استفاده، و توانایی و تخصص فرد مربوطه اطلاعات کافی کسب کنید زیرا موارد فراوانی از بروز عوارض شدید و گاه غیرقابل‌بازگشت در پی تزریق توسط افراد متفرقه وجود دارد.

مراجعه به پزشک مجرب و معتبر در تزریق

انجام تزریق چربی در محیط پزشکی و بهداشتی

با تجربه بودن ارائه‌دهنده خدمات در نوع تزریق چربی

تهیه کانول و سوزن از ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی

نو بودن بسته‌بندی کانول و سرنگ برای تزریق

استفاده از فیلر با تاییدیه سازمان غذا و دارو