prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی
_

PRP مو

استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت برای تقویت رشد مجدد مو

بسیاری از افراد برای رفع ریزش مو، از انواع کرم‌ها و لوسیون‌ها استفاده می‌کنند و به نتیجه مطلوب نمی‌رسند. اگر دچار ریزش مو هستید و آمادگی لازم برای کاشت مو را ندارید، PRP گزینه مناسبی برای بهبود موهای سر است.

رشد مجدد مو با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یک روش درمانی کاملاً طبیعی است که در آن، خونِ تهیه‌شده از خودِ فرد، به قسمتی از پوست سر تزریق می‌شود تا ریزش مو متوقف شده و رشد مجدد مو شروع شود. در این حالت، موهایی ضخیم‌تر، پرپشت‌تر، قوی‌تر و سالم‌تر خواهید داشت.

تزریق PRP باعث شروع رشد مجدد موها شده و با افزایش خون‌رسانی به فولیکول مو و افزایش ضخامت ساقه مو، موجب حفظ موها می‌شود. گاهی اوقات این روش با سایر روش‌ها یا داروهای ریزش مو ترکیب می‌شود.

_

زمان استفاده از PRP مو و مزایای آن

_

PRP مزایای متعددی دارد و استفاده از آن برای توقف ریزش مو در بسیاری از مراکز انجام می‌شود.  فاکتورهای رشد موجود در پلاکت‌ها به تغذیه مو کمک می‌کنند. این فاکتورهای رشد باعث تحریک فولیکول‌هایی می‌شوند که در حالت نهفتگی یا خواب هستند. همچنین PRP باعث تسریع تولید کلاژن می‌شود و در نتیجه موها پرپشت‌تر و قوی‌تر می‌شوند. اما در چه مواردی می‌توانیم از PRP برای درمان ریزش مو استفاده کنیم؟

prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی
prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی

مزوتراپی مو

prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی

فیلر مو

prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی

لیزر موهای زائد

_

آیا انجام PRP مو ایمن است؟

_

اگرچه خطر اندکی در هر روش درمانی وجود دارد، عوارض جانبی مرتبط با PRP بسیار نادر است. دکتر طباطبایی قبل از شروع درمان، با بررسی پرونده پزشکی شما، خطرات احتمالی آن را با شما در میان خواهد گذاشت. انجام PRP در شرایط زیر توصیه نمی‌شود: 

  • عفونت‌های حاد یا مزمن
  • بیماری مزمن کبدی
  • بیماری مزمن پوستی
  • برخی بیماری های تیروئیدی
  • تعداد کم پلاکت
  • سرطان
  • اختلالات متابولیک
  • هیپوفیبرینوژنمی
  • بی‌ثباتی همودینامیک
  • سپسیس
prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی

قدم اول

خون‌‌گیری

خون‌گیری
ابتدا از بازوی فرد خون‌گیری انجام می‌شود و سپس در یک سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا مواد با چگالی‌های مختلف از یکدیگر تفکیک شوند.

قدم سوم

آماده سازی

آماده‌سازی
پلاسمای غنی از پلاکت جداسازی می‌شود و دوباره سانتریفیوژ شده تا آماده تزریق شود.

قدم دوم

سانترفیوژ

سانترفیوژ
پس از حدود 10 دقیقه سانتریفیوژ نمونه، خون به سه لایه تقسیم می‌شود:پلاسمای بدون پلاکت،پلاسمای غنی از پلاکت،
گلبول‌های قرمز خون

قدم چهارم

تزریق

تزریق
پلاسمای غنی از پلاکت به داخل یک سرنگ کشیده می‌شود و سپس به قسمت‌هایی از پوست سر که نیاز به رشد موی بیشتری دارند، تزریق می‌شود.
_

فرایند انجام PRP مو و زمان کسب نتیجه

اولین نتایج قابل مشاهده برای درمان رویش مجدد مو توسط PRP، سه ماه پس از اولین جلسه، با کاهش ریزش مو، رشد مجدد و ضخیم‌شدن موها شروع می‌شود. در برخی افراد، نتایج زودتر بروز می‌کنند. در ابتدا برای دستیابی به نتایج مناسب، به سه جلسه درمان رویش مجدد مو توسط PRP، با فاصله چهار هفته نیاز است. با توجه به شرایط هر فرد، دستیابی به نتایج دلخواه ممکن است به درمان‌های تکمیلی بیشتری نیاز داشته باشد.

در PRP از خون خود فرد استفاده می‌شود، بنابراین عوارض جانبی آن بسیار کم است. علاوه بر این، PRP به طور طبیعی دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است و به همین دلیل برای پوست سر مناسب است. علاوه بر مقابله با ریزش موها، از PRP برای صورت نیز استفاده می‌کنند که باعث جوان‌سازی پوست می‌شود.

_

PRP مو در مجموعه دکتر طباطبایی چه مزیت‌هایی دارد؟

_

از این روش به عنوان یک روش کمکی در طی کاشت مو، و یا به‌عنوان یک روش درمانی مستقل برای تقویت موها با تجویز پزشک می‌توان استفاده کرد.

ایمنی بالا

به‌دلیل استفاده از سلول‌های گرفته‌شده از خون خود شما، خطر بروز واکنش‌های آلرژیک در این روش وجود ندارد و بسیار ایمن محسوب می‌شود

مؤثر و ماندگار

نتایج حاصل از PRP معمولا به فاصله سه ماه پس از آن قابل‌مشاهده هستند، پس از یک سال به حداکثر خود می‌رسند و ماندگاری بالایی دارند

prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی

زمان انجام کوتاه

انجام هر جلسه PRP تنها چند دقیقه زمان نیاز دارد و بدون نیاز به هرگونه مراقبت خاص بلافاصله می‌توانید به زندگی عادی خود بازگردید

بدون درد و ناراحتی

به‌دلیل عدم‌استفاده از روش‌های جراحی و تهاجمی، در طی جلسات تزریق PRP و پس از آن، ناراحتی چندانی احساس نخواهید کرد

آشنایی با

مراقبت‌های قبل و بعد از PRP مو

_
prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی
_

درباره دکتر طباطبایی

دکتر طباطبایی، یکی از پزشکان پیشرو و موفق در ارائه انواع پروسه‌های زیبایی و جوان‌سازی در ارومیه، مطابق با متدها و تکنیک‌های روز ارائه‌شده در برترین کلینیک‌های آمریکا و اروپاست و تا به امروز موفق به ارائه انواع خدمات پوست و مو به هزاران مراجعه‌کننده شده است.

نمونه‌کارهای PRP مو در مجموعه دکتر طباطبایی

prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی بعد
prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی قبل
prp مو, PRP مو, مجموعه دکتر طباطبایی بعد

لطفاً دقت داشته باشید!

 

همگام با افزایش محبوبیت PRP مو، متأسفانه افراد و مراکز بسیاری اقدام به ارائه این خدمات در سالن‌های زیبایی و مراکز فاقد مجوز می‌کنند. اگر قصد انجام این کار را دارید، لازم است در انتخاب محل انجام آن، مواد مورد استفاده، و توانایی و تخصص فرد مربوطه اطلاعات کافی کسب کنید زیرا موارد فراوانی از بروز عوارض شدید و گاه غیرقابل‌بازگشت در پی انجام توسط افراد متفرقه وجود دارد.

مراجعه به پزشک مجرب و معتبر در PRP مو

انجام PRP در مراکز پزشکی و کاملا بهداشتی

با تجربه بودن ارائه‌دهنده خدمات در انجام PRP

تهیه ابزارهای مورد استفاده از ارائه‌دهندگان معتبر

نو بودن بسته‌بندی سوزن و ابزار برای PRP مو

استفاده از تجهیزات معتبر و دارای تأییدیه