جوانسازی دست و گردن, جوان‌سازی دست‌ها، گردن و ناحیه زیر گردن, مجموعه دکتر طباطبایی

drtabatabaei.com - جوان‌سازی دست‌ها، گردن و ناحیه زیر گردن


جوان‌سازی دست‌ها، گردن و ناحیه زیر گردن

اغلب تلاش‌ها برای جوان‌سازی و آهسته‌کردن روند پیری، بر روی صورت انجام می‌شود. این موضوع منطقی به‌نظر می‌رسد، زیرا صورت اولین قسمتی است که در مواجه با افراد دیگر در معرض دید قرار می‌گیرد، همچنین پوست صورت نازک‌تر از نواحی دیگر است و بیشتر در معرض اشعه UV خورشید و آسیب قرار دارد.

اولین نشانه‌های پیری اغلب در گردن و دست ها ظاهر می‌شود. ممکن است فردی صورت شفاف و صافی داشته باشد اما نشانه‌هایی از افزایش سن در ناحیه گردن و دست‌ها وجود داشته باشد.  

در زیر به 5 راهکار برای جوان‌سازی دست‌ها، گردن و ناحیه زیر گردن توصیه می‌کنیم:

  • استفاده از محصولات مراقبت ‌از پوست مناسب

مرطوب‌کننده‌ها باعث آب‌رسانی به پوست (هیدراته نگه‌داشتن پوست) می‌شوند، اما نمی‌توانند مکانیسم‌های آب‌رسانی و مکانیسم‌های طبیعی ترمیم پوست که با افزایش سن آهسته‌تر می‌شوند را بازیابی کنند. این موضوع، اهمیت استفاده روزانه از سرم‌های مغذی بر روی پوست را نشان می‌دهد. سرم‌ها حاوی ویتامین و کلاژن هستند که باعث سالم‌ نگه‌داشتن پوست و جلوگیری از آسیب و ظهور علائم افزایش سن می‌شوند.

وقتی مراقبت‌های بهداشتی خاصی برای پوست صورت شما مفید است، می‌توانید این مراقبت‌ها را برای گردن و دست‌های خود نیز  انجام دهید. پوست بیشتر قسمت‌های بدن ضخیم‌تر از پوست صورت هستند و منافذ کمتری دارند، بنابراین این مراقبت‌ها ممکن است ‌برای نواحی مثل زانو و آرنج موثر نباشند اما می‌توانند برای پوست ظریف صورت، دست‌ها، گردن و ناحیه زیرِ گردن استفاده شوند.

  • تزریق فاکتورهای رشد

تزریق فاکتورهای رشد یا تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)، روشی برای جوان‌سازی است که از پلاسمای خون خود فرد استفاده می‌کند. در این روش، ابتدا یک نمونه‌خونی از فرد گرفته می‌شود و سپس توسط سانتریفیوژ، مایع زردرنگی که غنی از فاکتورهای رشد است، جداسازی می‌شود. این فاکتورها به سلول‌ها و بافت‌ها کمک‌می‌کنند تا بتوانند خود را ترمیم کنند. PRP به لایه زیرین پوست تزریق می‌شود تا باعث بازیابی کلاژن ، ترمیم آسیب‌های پوستی و درخشندگی و شادابی پوست شود. روش PRP علاوه‌بر صورت، برای کاهش چین‌وچروک و افتادگی پوست گردن، دست‌ها و ناحیه زیر گردن نیز استفاده شود.

PRP پوست در ارومیه

برای انجام PRP پوست در ارومیه توسط پزشک مجرب، می‌توانید به مجموعه دکتر طباطبایی مراجعه کنید.

  • فیلرهای پوستی و اسکین بوستر

فیلرهای پوستی برای قسمت‌های مختلفی از دست‌ها و برای صاف‌کردن چین‌وچروک‌ها، پنهان‌کردن رگ‌های بیرون‌زده و بازیابی حجم از دست‌رفته استفاده می‌شوند.

 برای گردن و ناحیه پایین‌تر از گردن، یک روش درمانی با تزریق فیلر وجود دارد که به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در این روش، از فیلرهای پوستی که حاوی مواد آب‌رسان- که به‌طور طبیعی در پوست وجود دارند- آنتی‌اکسیدان‌ها و سایر مواد مغذی هستند، استفاده می‌شود. سپس با یک وسیله مخصوص، مقدار بسیار کمی از فیلر (الانسه و رادیس) را به سرتاسر لایه زیرین پوست تزریق می‌کنند. نتیجه این تزریق، یک پوست شاداب و صاف است که افزایش حجم طبیعی پیدا کرده و چین‌وچروک‌های آن نیز از بین رفته است. این روش همچنین برای ترمیم خطوط آکاردئونی روی صورت، گردن و ناحیه زیرگردن نیز مفید است.

  • لیزر درمانی رنگدانه‌های تجمع‌یافته در زیر پوست

تجمع رنگدانه در زیر پوست که به عنوان لکه‌های پیری یا لکه‌های خورشیدی نیز شناخته می‌شوند، در اثر آسیب نور خورشد بر روی پوست ایجاد می‌شوند. وقتی سلول‌های تولید‌کننده رنگدانه (ملانوسیت‌ها) آسیب می‌بینند، در یک ناحیه تعداد زیادی رنگدانه تولید می‌کنند.

لیزر باعث شکستن این رنگدانه‌ها می‌شود و به بدن در پاکسازی آن‌ها کمک می‌کند. در نتیجه لکه‌های تیره، کم‌رنگ شده و رنگ پوست یکدست می‌شود. لیزر درمانی می‌تواند برای هر قسمتی از بدن از جمله گردن، ناحیه زیرگردن و دست‌ها استفاده شود.

  • کرم ضدآفتاب

هر بار که در فضای باز و زیر نور خورشید قرار می‌گیریم، مقداری از آسیب نور خورشید بر سلول‌های پوستی ما وارد می‌شود. بازوها و پاها در اغلب روزهای سال پوشیده هستند اما دست‌ها، گردن و ناحیه زیرگردن مانند صورت، در معرض نور خورشید قرار دارند.

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است؛ بنابراین وقتی از ضدآفتاب بر روی پوست خود استفاده می‌کنید، قسمت‌های دیگر بدن را فراموش نکنید. کرم ضدآفتاب، ارزان‌ترین محصول ضدپیری است که می‌توانید تهیه کنید. بهتر است یک کرم ضدآفتاب کوچک به همراه داشته باشید تا پس از شستن دست‌ها در طول روز، آن را دوباره بر روی دست‌هایتان بمالید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *