عوارض تزریق فیلر, عوارض احتمالی تزریق فیلر, مجموعه دکتر طباطبایی

drtabatabaei.com - عوارض احتمالی تزریق فیلر


عوارض احتمالی تزریق فیلر

فیلرهای پوستی از هر زمان محبوب‌تر شده‌اند؛ آنها می‌توانند چین و چروک‌ها را صاف کنند، لب‌تان را پرتر کرده و حتی به بینی‌تان شکل دهند. به همان نسبت، پیدا کردن کسانی که این درمان را انجام می‌دهند خیلی راحت‌تر شده است؛ افراد زیادی تزریق فیلر را در خانه یا سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها ارائه می‌دهند. اگر به استفاده از فیلر فکر می‌کنید باید بدانید ممکن است چه مشکلاتی به همراه داشته باشد. شاید این سؤال را از خود پرسیده باشید که آیا درمان با فیلر عوارض جانبی هم دارد؟ یا چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا هنگام درمان با فیلر مشکلی برایتان ایجاد نشود؟

جواب مختصر این است که احتمال دارد فیلر هم مثل هر درمان یا رویه درمانی، عوارض جانبی داشته باشد. شاید دچار اندکی قرمزی، کبودی، خونریزی یا ورم‌کردگی بشوید. عوارض جدی‌تر عبارتند از آسیب پوستی، عفونت یا ماندن جای زخم روی پوست، و نِکروز (بافت‌مردگی). اگر درمان‌تان توسط شخصی حرفه‌ای با دانش آناتومی انجام شود، می‌توان از همه این عوارض جانبی جلوگیری کرد.

تزریق فیلر پوستی پروسه‌ای درمانی است که در آن هم از دارو و هم از دستگاه‌های پزشکی استفاده می‌شود؛ برای استفاده از اینها به صورت ایمن، فرد متخصص باید اطلاعات پزشکی وسیعی داشته باشد تا عوارض جدی به وجود نیاید. به‌عبارت دیگر در بیشتر موارد تنها پزشکان می‌توانند این درمان‌ها را ارائه دهند. افراد غیر پزشک و بدون این دانش آناتومی گسترده و تکنیک ضدعفونی، با انجام این کار در واقع بیماران را به خطر می‌اندازند.

چندین مورد مستند از عوارض جانبی وخیم که نتیجه مستقیم فیلرهای پوستی هستند ثبت شده‌اند. نابینایی و عفونت چشم جزو این عوارض هستند. پزشک متخصص دانش پزشکی لازم را دارد تا اطمینان حاصل کند چنین عوارض جانبی شدیدی بعد از تزریق فیلر پوستی به وجود نیایند. به ویژه تزریق فیلر پوستی به داخل بینی و خطوط اخم حائز اهمیت هستند چرا که ممکن است عوارض جانبی ناگوار و غیرقابل‌برگشتی به همراه داشته باشند. افراد غیرپزشک که درمان فیلر پوستی را انجام می‌دهند، به منابع لازم برای درمان عوارض جانبی احتمالی دسترسی ندارند.

انجام فیلر زیرچشم در ارومیه

برای تزریق فیلر زیرچشم در ارومیه توسط پزشک مجرب، می‌توانید به مجموعه دکتر طباطبایی مراجعه کنید.

انواع عوارض احتمالی

فیلر پوستی در موارد خیلی اندک عوارض ناگواری به همراه دارد. جدی‌ترین این عوارض، عروقی هستند. انسداد عروق موجب نکروز (مرگ بافت)، جای زخم، و حتی شدیدتر از آن، موجب نابینایی می‌شود.

اگر نوک سوزن به رگ نفوذ کرده و باعث تزریق درون‌عروقی شود و هنگام تزریق فشار زیادی به پیستون در سرنگ وارد شود، احتمال دارد فشار شریانی زیاد شده و HA به شبکه شریانی نزدیک‌تر به تنه عقب‌گرد کند.

آمبولی شریان مرکزی شبکه مانع رسیدن اکسیژن به شبکیه خواهد شد و در نهایت موجب نابینایی می‌گردد.

پیش از انجام هرگونه خدمات درمانی زیبایی و جوان‌سازی، ضروری است که از صلاحیت، تجربه و امکانات فرد یا مجموعه‌ای که می‌خواهید به آنها مراجعه کنید اطمینان حاصل کنید تا علاوه بر پیشگیری از این عوارض، نتایج بهتر و ماندگارتری را به‌دست‌آورید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *