مراقبت آقایان, مراقبت‌های پوستی در آقایان: نکاتی برای پوست بهتر, مجموعه دکتر طباطبایی

drtabatabaei.com - مراقبت‌های پوستی در آقایان: نکاتی برای پوست بهتر


مراقبت‌های پوستی در آقایان: نکاتی برای پوست بهتر

تا همین اواخر، بیشتر آقایان مراقبت‌های پوستی را مختص خانم‌ها می‌دانستند. این شاید به این دلیل بود که اکثر تبلیغات آرایشی و بهداشتی اشاره به خانم‌ها داشت. در نتیجه، بسیاری از آقایان ممکن ‌است تصور کنند، استفاده از محصولات مراقبتی از پوست، مناسب آقایان نیست، یا یک اقدام مردانه به حساب نمی‌آید. این‌گونه برداشت‌ها نسبت به مراقبت از پوست، آقایان را از انجام مراقبت‌های پوستی و استفاده از دستگاه‌های مراقبت از پوست، هنگام مشاهده نشانه‌های افزایش سن دور نگه‌ می‌داشت.

اکنون مردم درمورد اهمیت زندگی سالم آگاهی بیشتری پیدا کرده‌اند و موضوع مراقبت از پوست آقایان به‌طور فزاینده‌ای از محبوبیت بالایی برخوردار است.

آقایان از چه محصولاتی برای مراقبت از پوست خود باید استفاده کنند؟

احتمالا آقایان همچنان از انجام مراقبت‌های روزمره پوست خجالت بکشند، اما باید بدانیم، پوست یکی از اندام‌های اساسی بدن است و همه‌ی افراد، هم خانم‌ها و هم آقایان، باید در مراقبت از آن نهایت تلاش خود را بکنند.

امروزه تعداد آقایانی که برای انجام مراقبت‌های پوستی به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند به‌طور قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است.  این خبر بسیار خوبی است، زیرا نشان‌دهنده رهایی آقایان از ذهنیت اشتباهی است که می‌گوید، آقایان به اندازه خانم‌ها به مراقبت‌های پوستی نیاز ندارند.

حفظ ظاهری شاداب و جوان ماندن برای طولانی‌مدت، هدفی است که بسیاری از آقایان خواستار رسیدن به آن هستند. علاوه‌بر آن، نسبت به چند سال قبل، هنگام مواجهه با این موضع، احساس راحتی بیشتری دارند و توانسته‌اند به راحتی با این موضوع کنار بیایند.

در حال حاضر، آقایان علاوه‌بر این که به استفاده از محصولات متنوع مراقبت از پوست که در دسترس است، علاقمند هستند، درمورد درمان‌های زیبایی که می‌توانند ظاهر و کیفیت پوست را بهبود بخشند نیز آگاهی بیشتری پیدا کرده‌اند.

آیا پوست آقایان با خانم‌ها متفاوت است؟

به‌طور کلی آقایان به دلیل داشتن هورمونی به نام تستوسترون، پوست چرب‌تری دارند. تستوسترون باعث افزایش تولید چربی در پوست می‌شود. هنگام تجزیه و تحلیل درمان‌های زیبایی برای آقایان، محصولات حاوی خاصیت لایه‌برداری مدنظر هستند. بهترین محصولات آن‌هایی هستند که تولید چربی در پوست را کنترل کرده و از ایجاد ترک و منفذ در پوست جلوگیری می‌کنند.

مزونیدلینگ در ارومیه

برای انجام مزونیدلینگ در ارومیه توسط پزشک مجرب، می‌توانید به مجموعه دکتر طباطبایی مراجعه کنید.

مشکل اصلی پوست‌های چرب این است که وقتی مراقبت روتین مناسب از پوست انجام نشود، پوست دچار احتقان شده و سلول‌های مرده در سطح پوست تجمع پیدا می‌کنند.

اگر این مشکلی است که آن را تجربه می‌کنید، هنگام ایجاد برنامه مراقبت پوستی برای شما، تلاش می‌شود تا تولید سبوم توسط غدد چربی کاهش پیدا کند. پاکسازی پوست، صاف‌کردن بافت پوست و کنترل تولید چربی از چالش‌های اصلی هستند.

 

آیا آقایان باید از محصولات مراقبتی متفاوتی از خانم‌ها استفاده کنند؟

پوست، همان چیزی است که باید به آن توجه کنیم، یعنی نیازهای منحصربه‌فرد و شخصی پوست هر فرد است. اگرچه آقایان مشکل بیشتری نسبت به خانم‌ها با پوست چرب دارند، اما در واقعیت، محصولات مشابه برای هر دو گروه به خوبی عمل می‌کند. برنامه‌ی درمانی بر اساس نوع پوست و سبک زندگی برای افراد تنظیم می‌شود.

آقایان می‌خواهند که یک روال ساده مراقبت از پوست را رعایت کنند. برای هر کسی ترکیب مراقبتی مناسبی در نظر گرفته می‌شود که حاوی ویتامین B (روشن‌کننده پوست و تولید کلاژن)، آلفا هیدروکسی‌اسیدها و ویتامین A باشد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *