سلامت پوست, ۵ ماده‌ی طبيعی كه نبايد از آن‌ها بر روی صورت خود استفاده كنيد, مجموعه دکتر طباطبایی

drtabatabaei.com - ۵ ماده‌ی طبيعی كه نبايد از آن‌ها بر روی صورت خود استفاده كنيد


۵ ماده‌ی طبيعی كه نبايد از آن‌ها بر روی صورت خود استفاده كنيد

تخم‌مرغ

يكي از پيشنهاد‌های رايج، استفاده از ماسك سفيده‌ي تخم‌مرغ بر روي صورت است، تا باعث سفتي، افزايش حجم صورت و كوچك شدن منافذ شود. در دستورالعمل مربوطه ذكر مي‌شود كه سفيده‌ی تخم‌مرغ هم‌زده به مدت ۲۰ دقيقه بر روي صورت بماند تا كامل خشك و در ادامه توسط آب سرد شسته شود. اما توجه داشته باشيد كه نبايد تخم‌مرغ خام را بر روي صورت خود بماليد، زيرا خطر ابتلا به سالمونلا وجود دارد. اگر به طور تصادفي اين ماسك وارد دهان و خورده شود، ۴ تا ۷ روز باعث بيماري مي‌شود. همچنين، اين درمان خانگي باعث خشكي پوست نيز مي‌شود.

ادويه

برخي افراد از ماسک صورت زردچوبه استفاده مي‌كنند. در باور عموم، زردچوبه آکنه و لکه‌های تیره را کاهش می‌دهد و پوست را درخشان مي‌كند. اما بايد به اين نكته توجه كرد كه زردچوبه باعث درخششي شبیه به زردی مي‌شود كه حتي پس از پاک کردن لکه‌های زرد از روی صورت نيز پوست تحريك و قرمز خواهد شد.

 

اسکراب‌های نامناسب

درصورت داشتن پوست حساس، یک اسکراب خانگی مي‌تواند باعث آسيب پوستي شود. با اين كه برخي از كارشناسان استفاده از نمک، شکر و جوش شیرین را برای لایه‌برداری توصیه می‌کنند، اما اين كار براي همه‌ي پوست‌ها مناسب نيست و بايد با‌احتياط استفاده شوند. استفاده از روغن نعناع در لايه‌بردارها می‌تواند پوست‌های حساس را تحریک کند. براي انتخاب بهترين اسكراب يا لايه‌بردار، بهتر است نوع پوست خود را بشناسيد و براي جلوگیری از تحریک پوست، از پاک کننده‌های ملایم استفاده کنید.

تزریق چربی صورت در ارومیه

برای تزریق چربی صورت در ارومیه توسط پزشک مجرب، می‌توانید به مجموعه دکتر طباطبایی مراجعه کنید.

پراكسيدها

بسیاری از پاک‌کننده‌ها و داروهاي بدون نسخه براي درمان آكنه، حاوی بنزوئیل پراکسید برای از بین بردن باکتری‌های مولد آکنه هستند. همچنين، بسياري از كارشناسان به مزایای استفاده از پراکسید هیدروژن به‌عنوان یک تونر یا استفاده بر روی جوش‌ها برای کمک به بهبود كيفيت پوست اشاره مي‌كنند. اما پراکسید‌هیدروژن می‌تواند باعث واکنش آلرژیک یا آسیب دائمی به پوست شود: بنابراین بااحتیاط و مشورت با پزشك از آن استفاده كنيد.

روغن زيتون

اگرچه بسياري از سايت‌هاي معتبر ادعا مي‌كنند كه روغن زيتون مي‌تواند رطوبت پوست را بازيابي كند و حتي باعث از بين رفتن آكنه و جوش شود، خطرات آن بسيار بيشتر از فوايدش است. روغن زیتون جزء روغن‌هاي غیرکومدون‌زا نيست. روغن‌هاي غيركومدون‌زا يا غير‌كومدوژنيك پوست خشك را نرم و از ايجاد آكنه و جوش در پوست چرب جلوگيري مي‌كند. در واقع روغن زيتون می‌تواند باعث ایجاد جوش‌های سر‌سیاه شود. همچنین، می‌تواند باکتری‌ها را به دام بیندازد و منجر به عفونت‌های مضر پوستي شود.

اگر به دنبال روش درماني براي پوست خود هستید، قبل از امتحان کردن هرگونه درمان خانگی، با یک متخصص پوست درمورد آن مشورت کنید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *