عوارض لیزر موهای زائد, عوارض احتمالی ناشی از لیزر موهای زائد, مجموعه دکتر طباطبایی

drtabatabaei.com - عوارض احتمالی ناشی از لیزر موهای زائد


عوارض احتمالی ناشی از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای افرادی که به دنبال یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد خود هستند، محبوبیت زیادی دارد. لیزر از رشد مجدد فلیکول‌های مو جلوگیری می‌کند. با این حال، افراد قبل از شروع درمان باید از عوارض جانبی احتمالی آن آگاه شوند. برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد روشی مطمئن برای خلاص شدن از شر موهای زائد به طور دائم یا برای مدت طولانی است. اما اگر در مراکز غیرمعتبر و یا توسط افرادی انجام شود که تخصص لازم را ندارند، عوارض جانبی خواهد داشت که در این مقاله به مهم‌ترین این موارد اشاره شده است.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد

  • قرمز شدن و سوزش پوست

لیزر موهای زائد به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند. بدن به آسیب وارد شده واکنش نشان می‌دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه می‌کنند. پوست ممکن است گزگز شده یا سوزش داشته باشد و حتی ممکن است کمی متورم شود.
عوارض معمولا کوتاه‌مدت هستند. ناحیه آسیب‌دیده ممکن است شبیه به پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی‌حس‌کننده موضعی برای کاهش میزان درد در طول این فرآیند استفاده می‌کنند.
چند ساعت پس از لیزر، تورم و قرمزی کاهش پیدا می‌کند. هچنین استفاده از کمپرس یخ برای از بین بردن این علائم توصیه می‌شود.

لیزر موهای زائد در ارومیه

برای لیزر موهای زائد در ارومیه توسط پزشک مجرب، می‌توانید به مجموعه دکتر طباطبایی مراجعه کنید.

  • پوسته پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته‌پوسته شدن در نواحی لیزر شده را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما برای برخی ناراحت‌کننده است.
پوسته‌پوسته شدن گاهی اوقات می‌تواند منجر به ایجاد خراش و زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب‌کننده و لوسیون‌های آب‌رسان، می‌توان از بروز هرگونه مشکل دائمی جلوگیری کرد.

  • تغییر رنگ پوست

برخی از افراد تغییر رنگ جزئی پوست را در ناحیه لیزر شده تجربه می‌کنند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد، پوست کمی تیره‌تر یا روشن‌تر شود.
افرادی که پوست روشن‌تری دارند، تغییر در رنگدانه‌‌های تیره‌تر را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره‌تر هستند بیشتر در معرض تغییر رنگدانه‌های روشن‌تر قرار دارند. این تغییرات به مرور زمان ازبین می‌روند و پوست به حالت عادی باز می‌گردد.

  • آسیب به چشم

در روش حذف موهای زائد از پرتوهای لیزر قوی استفاده می‌شود. در این حالت امکان آسیب جدی به چشم وجود دارد، به‌خصوص زمانی که از لیزر برای حذف موهای صورت استفاده می‌شود. پزشک و فرد تحت درمان برای جلوگیری از آسیب چشمی باید از محافظ چشم استفاده کنند.

پیش از انجام هرگونه خدمات درمانی زیبایی و جوان‌سازی، ضروری است که از صلاحیت، تجربه و امکانات فرد یا مجموعه‌ای که می‌خواهید به آنها مراجعه کنید اطمینان حاصل کنید تا علاوه بر پیشگیری از این عوارض، نتایج بهتر و ماندگارتری را به‌دست‌آورید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *