prp, كاربرد روش PRP برای صورت, مجموعه دکتر طباطبایی

drtabatabaei.com - كاربرد روش PRP برای صورت


كاربرد روش PRP برای صورت

درمان PRP به‌عنوان روشي براي بهبود زیبایی صورت در ۱۰ سال گذشته، محبوبیت زيادي پیدا کرده است. در اين روش از پلاسمای غنی از پلاکت استفاده مي‌كنند كه در پزشکی زیبایی شناخته شده است.

در حالی که اکثر مردم از فیلرها برای حجم دادن به صورت و دستيابي به ظاهری جوان‌تر‌ استفاده مي‌كنند، درمان PRP برای افرادی که مي‌خواهند خطوط ریز اطراف دهان و گردن خود را از بين ببرند مناسب است. در نتیجه، به دليل اين‌كه در اين روش از تركيبات طبيعي موجود در بدن استفاده مي‌شود، افراد بیشتری برای جوان‌سازی صورت به آن روی می‌آورند.

روش PRP چگونه انجام می‌شود؟

درمان PRP با خون‌گيري از بیمار آغاز مي‌‌شود. سپس نمونه‌ی خون را در یک سانتریفیوژ که با سرعت بالا چرخانده می‌شود، قرار مي‌دهند تا اجزای تشکیل‌دهنده‌ی خون از هم جدا شوند. سپس، پلاسمای غنی از پلاکت جمع‌آوری و بعداً با استفاده از یک سوزن ظریف به صورت فرد تزریق می‌شود. پلاسماي غني از پلاكت باعث تحريك توليد كلا‍ژن و بافت پوست مي‌شود. این روش باعث جوان‌سازی پوست، کاهش خطوط ظريف، چین‌وچروک و افزایش حجم مي‌شود.

علاوه‌بر كاربرد PRP برای سفت کردن پوست و رفع خطوط چين‌وچروك، می‌توان از آن برای تکمیل فرايند درماني ساير روش‌های جوان‌سازی صورت مانند فيلرها، تزریق‌های ضد‌چروک و سفت کردن پوست با لیزر استفاده کرد. تزریق پلاسماي غني از پلاكت به صورت، به تحریک فیبروبلاست‌ها كمك مي‌كند و برای كاهش اسکار آکنه یا هرگونه جای زخم ديگري نيز مفيد است.

یک ساعت قبل از تزریق، از کرم بی‌حس‌کننده بر روی صورت استفاده می‌شود. ممکن است برخي از بيماران بعد از این پروسه دچار تورم و قرمزی خفیف در صورت خود شوند، كه هرگونه عوارض جانبی اغلب در عرض ۲۴ ساعت برطرف می‌شود و جاي نگراني نيست.

پلاسمای غنی از پلاکت حاوی فیبرین، فیبرونکتین و ویترونکتین است که باعث تحريك تولید کلاژن جدید و یک گلیکوزآمینوگلیکان چسبناک در بدن مي‌شود که آن نیز به افزایش حجم صورت کمک می‎کند. پلاکت‌ها حاوي صدها پروتئین فاکتور رشد هستند که باعث افزايش سرعت رشد بافت‌های نرم و سخت می‌شود. مقدار پلاسمای مورد نیاز براي اين فرايند به نواحی تحت درمان بستگي دارد.

PRP پوست در ارومیه

برای انجام PRP پوست در ارومیه توسط پزشک مجرب، می‌توانید به مجموعه دکتر طباطبایی مراجعه کنید.

ماندگاری نتايج PRP چه‌قدر است؟

ماندگاري نتایج، تا حد زیادی به سن افراد، سلامت کلی و وضعیت پوست آن‌ها بستگی دارد. به طور كلي تکرار این روش پس از یک سال توصیه می‌شود. درمان با پلاسماي غني از پلاكت، به شكل‌گيري ساختار کلاژن در اطراف پوست کمک می‌کند و خطوط ريز و چین‌وچروک‌های ظریف را کاهش می‌دهد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *