بوتاکس مردان, بوتاکس برای آقایان, مجموعه دکتر طباطبایی

drtabatabaei.com - بوتاکس برای آقایان


بوتاکس برای آقایان

بوتاکس نوعی تعدیل‌کننده‌ی عصبی است که بر روی اعصاب، در محل اتصال عصبی-عضلانی عمل کرده و ماهیچه‌های خاصی را فلج می‌کند. در ابتدا از بوتاکس برای درمان بلفارواسپاسم (انقباض پلک) استفاده می‌شد، اما اخیراً کاربرد آن گسترده‌تر شده است. امروزه، بیشتر، برای درمان چین‌وچروک صورت استفاده می‌شود که بسیار مؤثر نیز است. بوتاکس در حال حاضر، مورد استقبال خانم‌ها و آقایان قرار گرفته‌است.

مناطق هدف بوتاکس شامل موارد زیر است:

 • پیشانی
 • کنار چشم‌ها
 • بین ابروها
 • نوارهای پلاتیزمال در گردن (دو نوار عضلانی که با افزایش سن در گردن ایجاد می‌شوند)
 • کانتورینگ صورت (لاغری صورت برای گردتر شدن آن)

چین‌وچروک‌های صورت دو نوع هستند: متحرک و ساکن

 • چین‌وچروک‌های متحرک (Dynamic wrinkles)

خطوطی هستند که تنها با انقباض ماهیچه‌های صورت فرد نمایان می‌شوند (مانند اخم کردن). بعد از این که انقباض متوقف شود، خطوط نیز از بین می‌روند. گاهی اوقات، در حالت استراحت، تحریک عضلانی غیرعمدی وجود دارد که باعث نمایان شدن خطوط متحرک در صورت می‌شود؛ مثلاً فرد اخم کرده و عصبانی به‌نظر می‌رسد، حتی اگر نخواهد این حالت را داشته باشد. این موارد با این که با تعریف ذکر‌شده مطابقت ندارند، اما به‌طور مؤثری با بوتاکس قابل‌درمان هستند.

 • چین‌وچروک‌های ساکن (Static wrinkles)

 این خطوط حتی زمانی که ماهیچه‌ها منقبض نیستند نیز در صورت دیده می‌شوند و نتیجه‌ی آسیب عمیق به پوست مثل اسکار پوستی یا از بین رفتن کلاژن هستند. چین‌و‌چروک‌های ساکن نتیجه‌ی چین‌و‌چروک‌های متحرکی هستند که سال‌ها درمان نشده‌اند. به همین دلیل، بسیاری از افراد جوان برای جلوگیری از آسیب‌های پوستی دائمی از بوتاکس کمک می‌گیرند. چروک‌های متحرک معمولاً با بوتاکس ترمیم می‌شوند، اما به‌طور کامل از بین نمی‌روند. در چنین مواردی، همراه با بوتاکس، استفاده از کلاژن‌درمانی می‌تواند مؤثر باشد.

کاربردهای دیگر بوتاکس

 • تعریق بیش‌ازحد (هایپرهیدروزیس)

 بوتاکس می‌تواند به‌طور مؤثری در کاهش اثرات عرق ‌کردن بر قسمت‌های خاصی از بدن به‌کار رود. بوتاکس برای زیربغل، کف دست، کشاله‌ی ران و پاها قابل‌استفاده است. به‌طور کلی، برای هر جایی از بدن که عرق می‌کند، می‌تواند کاربرد داشته باشد.

 • انگشتان حساس به سرما

 تزریق بوتاکس به اطراف سرخرگ‌های اصلی کف‌دستی انگشتان، انقباض آن‌ها را به حداقل می‌رساند، این کار به سردی و رنگ‌پریدگی انگشتان کمک می‌کند.

 • میگرن

  بوتاکس برای انواع خاصی از سردردهای میگرنی می‌تواند مؤثر باشد.

 • اسپاسم عضلانی

 مانند ساییدن دندان‌ها به‌ یک‌دیگر هنگام شب

انجام بوتاکس در ارومیه

برای تزریق بوتاکس در ارومیه توسط پزشک مجرب، می‌توانید به مجموعه دکتر طباطبایی مراجعه کنید.

تاثیرگذاری بوتاکس

۷ تا ۱۴ روز طول می‌کشد تا نتیجه‌ی نهایی بوتاکس ظاهر شود. در صورت نیاز به پاسخ سریع‌ترِ نتایج، از یک عامل تسریع‌کننده استفاده می‌کنند.

ماندگاری بوتاکس

بوتاکس معمولاً ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد. پس از چند جلسه تزریق بوتاکس، مدت زمان ماندگاری طولانی‌تر می‌شود.

خطرات بوتاکس

استفاده بیش‌از‌حد از بوتاکس می‌تواند عوارض جانبی مانند افتادگی پلک، افتادگی ابرو، خشکی چشم و غیره را ایجاد کند.

پیش از انجام هرگونه خدمات درمانی زیبایی و جوان‌سازی، ضروری است که از صلاحیت، تجربه و امکانات فرد یا مجموعه‌ای که می‌خواهید به آنها مراجعه کنید اطمینان حاصل کنید تا علاوه بر پیشگیری از این عوارض، نتایج بهتر و ماندگارتری را به‌دست‌آورید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *