لیزر آقایان, نکاتی درمورد لیزر موهای زائد در آقایان, مجموعه دکتر طباطبایی

drtabatabaei.com - نکاتی درمورد لیزر موهای زائد در آقایان


نکاتی درمورد لیزر موهای زائد در آقایان

لیزر موهای زائد چیست و چگونه انجام می‌شود؟

حذف موهای زائد توسط لیزر، فرایندی است که در آن باریکه‌ی خاصی از نور از پوست عبور می‌کند و فولیکول‌های مو را مورد هدف قرار می‌دهد. در این حالت بدون سوزاندن پوست، چرخه‌ی رشد موها مختل می‌شود. با تخریب فولیکول‌ها، ساقه‌ی مو ضعیف و شل می‌شود. با درمان‌های مداوم، فولیکول‌ها نابود می‌شوند و موها دیگر رشد نمی‌کنند.

نور لیزر توسط رنگدانه‌های مو جذب می‌شوند. نور به گرما تبدیل می‌شود و رشد موها را به تعویق می‌اندازد.

لیزر‌درمانی برای کدام دسته از آقایان کاربرد دارد؟

لیزر موهای زائد برای آقایانی که موی زیادی در ناحیه کمر، قفسه‌‌ی سینه، شکم و یا هر جای دیگری از بدن که دارند، مناسب است. لیزر در همه‌ی موارد باعث نمی‌شود که بدنی بدون مو مانند بدنسازها داشته باشید، مگر این که خواسته خود شما باشد. بسیاری از افراد نمی‌خواهند که همه‌ی موهای خود را از بین ببرند، بلکه فقط می‌خواهند آن‌ها را نازک‌تر و کم‌‌حجم‌تر کنند. 

داشتن موی زیاد در بدن به معنی پایین بودن سطح بهداشت نیست. برخی از افراد، لیزر موهای زائد را برای کاهش حجم موها و هرگونه خارشی که در ماه‌های گرم سال با وجود موها تشدید می‌شود، انجام می‌دهند. برخی از آقایان باسن پرمویی دارند و از لیزر برای کاهش حجم موها استفاده می‌کنند. تضاد فاحشی که بین پشتِ بدنِ بدون مو با صورتی پُر مو وجود دارد، برخی از آقایان را مجبور به انجام لیزر می‌کند زیرا اصلاح صورت فرایندی دست‌وپاگیر است؛ بنابراین لیزر موهای زائد در آقایان شایع است.

مزایای لیزر موهای زائد برای آقایان

  • خیلی از آقایان برای راحت‌تر شدن اصلاح موهای خود مخصوصاً اگر در گردن وجود داشته باشد، می‌خواهند که موی کمتری داشته باشند.
  • لیزر تنها راه مؤثر برای درمان شرایطی به نام سودوفولیکولیت باربای (PFD) است. در این شرایط، در اثر تراشیدن موها، برآمدگی‌هایی ملتهب، قرمز یا تیره‌رنگ در اطراف فولیکول‌های مو ایجاد می‌شوند. در واقع آن‌ها موهای رشدکرده‌ای هستند که در جهات مختلفی رشد و زخم ایجاد کرده‌اند. حتی بعد از دو جلسه درمان، سودوفولیکولیت‌ها ناپدید می‌شوند و پوست به شرایط طبیعی خود باز می‌گردد.
  • لیزر موهای زائد همچنین برای بیماران مبتلا به فولیکولیت مکرر (التهاب فولیکول‌های مو) که به‌صورت جوش‌های کوچک و سرسفید هستند، نیز مفید است.
  • تقریباً برای هر کسی که نتواند اصلاح و اپیلاسیون را تحمل کند، لیزر بهترین گزینه است.
  • برخی از افرادی که طاسی پراکنده دارند، به‌جای درمان آن ترجیح می‌دهند از شر موهای باقی‌مانده خلاص شوند و برای این کار لیزر را انتخاب می‌کنند.

 لیزر موهای زائد چه‌قدر دردناک است؟

با پیشرفت لیزرهای جدید، این پروسه زیاد دردناک نیست. البته این به میزان تحمل درد افراد نیز بستگی دارد. اما برای بیشتر قسمت‌ها، مانند ضربه زدن با یک سنجاق است. اگر درد لیزر برای شما قابل‌تحمل نباشد، می‌توانید از کرم بی‌حس‌کننده استفاده کنید که درد را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

لیزر موهای زائد ۴۰درصد درد کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد و هیچ‌کدام از عوارض اپیلاسیون شامل پارگی یا آسیب پوستی را ندارد. لیزر به لایه‌ی سطحی پوست یا همان اپیدرم برخورد نکرده، آسیبی به آن وارد نمی‌کند و توانایی تحریک کلاژن را دارد.

لیزر موهای زائد در ارومیه

برای لیزر موهای زائد در ارومیه توسط پزشک مجرب، می‌توانید به مجموعه دکتر طباطبایی مراجعه کنید.

آقایان به چند جلسه لیزردرمانی احتیاج دارند؟

برای کمر یا قفسه‌ی سینه آقایان شش تا هشت جلسه درمانی با فاصله‌ی دو ماه (شش تا هشت هفته) مورد نیاز است تا نتیجه مورد نظر قابل‌مشاهده باشد. نتیجه، شامل کاهش دائمی موها است نه حذف دائمی موها؛ زیرا در طول لیزردرمانی یک فولیکول از بین می‌رود اما ممکن است فولیکول دیگری در کنار آن باشد و خود را بازسازی کرده و رشد کند.

چرخه‌ی رشد موها متفاوت است و در افراد مختلف نیز فرق می‌کند؛ بنابراین، در یک زمان خاص ۳۰ تا ۶۰ درصد موها در مرحله‌ی رشد خود هستند و بقیه در مرحله‌ی نهفتگی (خواب) قرار دارند. لیزر، موهایی که در مرحله‌ی رشد هستند را از بین می‌برد. موهای مرده نیز بعد از چند هفته می‌ریزند؛ بنابراین، در جلسه‌ی بعدی لیزر، موهایی که در جلسه‌ی قبل در مرحله‌ی خواب خود بودند، اکنون در مرحله‌ی رشد هستند و این بار مورد هدف نور لیزر قرار می‌گیرند. باید دوره‌ی درمانی را آن‌طور که توصیه شده است، کامل سپری کنید تا به نتیجه‌ی دلخواه برسید. آقایان می‌توانند ۵۰ تا ۸۵ درصد کاهش دائمی موها را تجربه کنند.

آقایان قبل از اولین جلسه لیزر چه نکاتی را باید بدانند؟

  • اصلاح کردن

ناحیه‌ای که قرار است تحت لیزردرمانی قرار بگیرد، باید اصلاح شود. هنگامی که نور لیزر در ساقه‌ی مو حرکت می‌کند، انرژی زیادی هدر می‌رود و انرژی کافی برای آسیب رساندن به فولیکول مو وجود نخواهد داشت؛ به همین دلیل بهتر است قبل از لیزر، موهای نواحی موردنظر را اصلاح کنید.

  • اجتناب از قرارگیری در معرض آفتاب

دلیل این که اکثر افراد در زمستان لیزر موهای زائد را انجام می‌دهند، این است که نمی‌خواهند سه هفته قبل از جلسه‌ی لیزر در معرض نور خورشید قرار گرفته باشند؛ زیرا، لیزر روی پوست‌های روشن و موهای تیره تأثیر بیشتری دارد و نمی‌خواهند آفتاب پوستشان را برنزه یا موها را روشن‌تر کند. علاوه‌بر آن، نور خورشید به پوست آسیب وارد کرده و آن را ضعیف می‌کند که برای لیزردرمانی اتفاق خوشایندی نیست.

  • انتخاب لیزر مناسب برای پوست‌های مختلف

انواع مختلفی دستگاه‌های لیزر وجود دارند که برخی برای پوست‌های روشن عملکرد بهتری دارند و برخی دیگر برای پوست‌های تیره مناسب هستند. بهترین افراد برای لیزردرمانی کسانی هستند که پوست روشن و فولیکول‌های موی تیره داشته باشند. لیزر برای افرادی که موهای قرمز، بلوند یا سفید دارند، تأثیرگذار نیست.

  • آگاهی از مدت زمان فرایند

لیزر قفسه‌ی سینه حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می‌برد و ناحیه‌ی پشت کمر حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. اپراتور لیزر برای اطمینان از این که همه‌ی نواحی را لیزر کرده است، با مداد مخصوص روی پوست علامت‌گذاری می‌کند. پس از اتمام فرایند، برای کاهش التهاب و قرمزی پوست، از کرم مخصوص یا آلوئه‌ورا استفاده می‌شود. سوختگی احتمالی حاصل از لیزر شبیه آفتاب‌سوختگی بوده و به‌زودی برطرف می‎شود.

  • محدودیت‌های پس از لیزر

به دلیل حساسیت بیشترِ پوست پس از لیزر، قبل از قرارگیری در معرض گرمای زیاد بهتر است از بهبودی پوست خود اطمینان حاصل کنید، زیرا نور خورشید می‌تواند باعث تورم و ناراحتی پوستی شود. بعد از ۴۸ ساعت می‌توانید در معرض آفتاب قرار بگیرید، سونا و جکوزی بروید و ورزش کنید.

پیش از انجام هرگونه خدمات درمانی زیبایی و جوان‌سازی، ضروری است که از صلاحیت، تجربه و امکانات فرد یا مجموعه‌ای که می‌خواهید به آنها مراجعه کنید اطمینان حاصل کنید تا علاوه بر پیشگیری از این عوارض، نتایج بهتر و ماندگارتری را به‌دست‌آورید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *